вівторок, 14 лютого 2017 р.

Ніколи не зробимо шкоди ми пташці у ріднім краю

З давніх-давен люди спостерігали за птахами, їхньою поведінкою, рухами і просто милувалися ними.
     Серед диких тварин чимало таких, які приносять людині користь. Наприклад, птахи. Споживаючи комах і полюючи на мишей і ховрахів, які шкодять культурним рослинам, птахи є надійнішими захисниками зелених насаджень. Ось чому слід охороняти птахів і піклуватися про них: створювати шпаківні, годівнички розвішувати їх на пришкільній ділянці, біля житлових будинків. Організовувати регулярну підгодівлю птахів. Не розорювати гнізд. За цю невелику турботу птахи навесні і влітку віддячать сповна спасінням наших садів і врожаю полів від шкідників.
     Більше синиць у садах – менше червивих яблук. Охороняй ти птахів від котів.
     Птахи – невід’ємна частина природи. Вони надають чарівності гаєві, лісові, степові.
     Птахи знижують кількість комах, які так швидко розмножуються. Ненажерливість птахів разюча і багато які з них за добу поїдають стільки, скільки важать самі.
     Зима - найсуворіше випробування для диких птахів. Адже птахи можуть витримати сильні морози та іншу негоду, лише коли будуть ситими. Ви вже знаєте, що деякі птахи відлітають на зиму у теплі краї, а інші найсміливіші, залишаються зимувати: горобець, дятел, сорока, снігурі, шишкар, синички.
     Синички живуть у лісах, бо це осідлий птах. А взимку із лісу перебираються ближче до житла людей. Вони зовсім не бояться людей, люблять заглянути у вікно, вони дуже рухливі.
      Мальцева Анжеліка декілька років поспіль підгодовує синичок і вони полюбляють прилітати до годівнички і зазирнути в її віконечко.

 Учні гуртка Дубовиківської середньої загальноосвітньої школи «Юні друзі природи» виготовили та розвісили на подвір’ї школи і вдома годівнички для підгодівлі зимуючих птахів нашої місцевості.




Немає коментарів:

Дописати коментар